header image

Základní klubové údaje

ARC Slavkov z.s., IČ: 227 62 973
Sídlo a poštovní adresa: Husova 11, 684 01 Slavkov u Brna

Asfaltová trať: ve Slavkově za autobusovým nádražím
Off-roadová trať: od roku 2014 již není k dispozici

počet členů klubu se každoročně mění
V případě zájmu o členství v klubu ARC Slavkov nebo zájmu o pronájem tratí kontaktujte :
Předseda spolku ARC Slavkov : Dušan Bayer
spojení : mobil +420 727 837 031

Areál s asfaltovou dráhou

Pořadatelství závodu Mistrovství Evropy 1:5 Touring Cars v roce 2010 vedlo o rok dříve ke „zbourání“ staré dráhy a následně k pokládce nového asfaltového povrchu, výběru návrhu na nový profil tratě a jeho realizaci. Dnes dráha splňuje veškeré parametry pro mezinárodní závody a patří k nejkvalitnějším v Evropě.

trat1 . trat2
 

Off-road trať v areálu firmy Auto-Bayer s.r.o.:

Aby mezi možnosti slavkovského klubu patřilo i pořádání závodů modelů buggy, byla vytvořena na volné louce v areálu firmy Auto-Bayer s.r.o. trať off-road. Profil této trati se každoročně mění, parametry však stále zůstávají výborné. Za pomoci upravených kontejnerů vznikla místnost časoměřiče a rozhodčích a krytá tribuna jezdců přinášející bezkonkurenční rozhled na dráhu a spoustu místa. Od roku 2014 již není dráha k dispozici.

offroadtribuna.jpg

Historie klubu

Náš modelářský klub byl založen v březnu 1997. Hlavním důvodem bylo sdružení nadšenců pro modely v měřítku 1:5 a 1:6, pod jejich hlavičkou pak stavba asfaltové trati pro závodění s nimi.

Při založení byli tři členové, za dva měsíce měl klub již 19 členů. Se založením klubu začala i výstavba první verze dráhy ve Slavkově – na bývalém betonovém vojenském parkovišti byl položen nový speciální asfaltový povrch, byla postavena železná tribuna pro závodníky, bylo upraveno okolí tratě a vytvořeno místo pro camping závodníků. Ihned po dokončení dráhy se zde jela celá řada závodů všech kategorií od E 1:10 až po S 1:5.

Jelikož se začalo plánovat ve Slavkově pořádání závodů s mezinárodní účastí, byla železná tribuna na konci sezóny 97 zbourána a začala stavba nové, která nyní vyhovuje evropským parametrům. Nová stavba obsahuje i kryté boxy pro závodníky, jejich modely a vybavení. Oproti původní byla změněna i trať. V areálu byly v průběhu let taktéž dobudovány toalety, sprcha, bufet, lavičky pro diváky, prostory pro rozhodčí a časoměřiče, …

Pár obrázků z historie asfaltové trati:

Březen 1997 Květen 1997 Listopad 1997 Duben 1998

I off-roadová dráha se neustále vyvíjí a mění – např. před koncem sezóny 2006 doznala trať zásadních změn a vylepšení, trať se měnila i v roce 2007 a 2008 – byla zhotovena nová pit-lane, měnil se počet, rozmístění a složitost terénních překážek …

Tribuna Z tribuny vlevo Střed dráhy Z tribuny vpravo

Jaro 2009 na buggynové trati…
astra09_00.jpg
…klikni pro větší zobrazení

.

Ubytování ve Slavkově / Hotels
Hotel FLORIÁN www.hotelflorian.cz
Hotel SOKOLSKÝ DŮM www.hotelsokolskydum.cz
GOLF Hotel AUSTERLITZ www.hotelausterlitz.cz
Penzion OLGA www.penzionolga.cz
Penzion AUSTERLITZ www.ivankrivanek.com
Penzion RADOST www.pension-slavkov.cz

Komentáře vypnuty.

 Vyhledávání

Sponzoři klubu

Počasí